foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

Celem projektu „Rozczytana Szkoła” jest stałe podnoszenie stanu czytelnictwa wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 48, poprzez pobudzenie ich wewnętrznej motywacji do czytania. Postanowiono wprowadzić w życie szkoły motto projektu: „u nas panuje moda na czytanie”, po to aby czytanie stało się pożyteczną rozrywką, a nie jak często się zdarza wstydliwym hobby.

Czytaj więcej: Rozczytana Szkoła

24 listopada 2020 r. nasza szkoła otrzymała Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m. st. Warszawy „Szkoła z pomysłem na czytanie”. Tym samym dołączyliśmy do elitarnej grupy szkół nagrodzonych tym tytułem. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas wirtualnej gali transmitowanej z Centrum Nauki Kopernik. Zespół ekspertów rekomendował, realizowany przez nas od wielu lat, projekt „Rozczytana Szkoła” do tego wyróżnienia.

Drodzy Darczyńcy, drogie Dzieci, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, 3 listopada 2020 roku zakończyliśmy akcję zbierania karmy i pieniędzy dla psów i kotów, którymi opiekuje się Organizacja Zwierzęta Sulejówek.

Dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy:
240 zł,
60 kg mokrej karmy,
21 kg suchej karmy,
przysmaki oraz miski.

Zdajemy sobie sprawę, że to przysłowiowa kropla w morzu, ale i największe oceany tworzą małe krople :)

W imieniu swoim i zwierzaków serdecznie dziękuję!
Anna Zalewska

Za nami dwie ważne inicjatywy ekologiczne.  Uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata, odbywającej się w Polsce pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia.  W tym ciężkim dla wszystkich roku obraliśmy inny sposób działania- zorganizowaliśmy konkurs, w którym uczniowie przedstawiali sposób w jaki dbają o Ziemię. Zachęcamy do obejrzenia wartościowego filmiku przygotowanego przez uczennice klasy 5b - Dominikę Mauer oraz Gabrielę Ogonowską.

Czytaj więcej: Ekologia w szkole

Do bardzo udanego w klasie II sportowej należy zaliczyć start reprezentantów klubu KS Legia (gimnastyka sportowa) podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020. Na nieoficjalnych mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, rozegranych w Białej Podlaskiej (23 - 25.10.2020), reprezentanci KS Legia (Patryk Szymborski, Stanisław Marczewski) zdobyli 2 cenne medale.

Czytaj więcej: Medalowy start gimnastyków klasy II w finałach OOM 2020

W miniony weekend w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików 2020 oraz Zawody o „Lampę górniczą”. W zawodach udział wzięli zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Euro 6” a wśród nich troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 48. Klasą dla siebie była Julia Polniuk, która na drodze do Mistrzostwa Polski pokonała 45 konkurentek. Poniżej wyniki zawodów oraz fotki z zawodów.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski Młodzików

Na podstawie wyników osiągniętych na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych troje naszych uczniów i jeden absolwent, zostali powołani do Kadry Narodowej Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego . Gratulacje dla Małgosi Wichulskiej – 8b, Rafała Mienickiego - 8b, Mikołaja Miłkowskiego -8b i Bartłomieja Gawendy- 1LO, trenerów- Karola Miłkowskiego i Stefana Tuszyńskiego.

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38