Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY Szkoły 27 lutego 2020 r. godz. 17.00

Który wynik jest lepszy ?  Pierwsze czy dziewiąte miejsce w zawodach sportowych  ? Odpowiedź zdaje się oczywista. Pobieżne muśnięcie zmysłem analizy faktu, newsa sportowego, może okazać się swojego rodzaju pułapką myślową. Nie do końca wyłuskanie szczegółów komunikatu  prowadzi prosto na manowce myślenia krytycznego.  2 pkt. dekalogu Russella wybrzmiewa słowami  -  nie myśl , że warto iść naprzód poprzez zatajanie dowodów, gdyż i tak wyjdą one na jaw. Występ siatkarzy z SP 48  należy zweryfikować  racjonalnie  poprzez pryzmat   hierarchii zawodów . I m. w śródmieściu , IX w Warszawie. Estetyzm versus pragmatyzm?  Fakty mówią same za siebie. Niestety, żadne próby działań retorycznych ani erystycznych tego wyniku nie obronią.

Czytaj więcej: Pułapki myślenia krytycznego…..siatkówka

9 marca 2020 r. w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 31 odbyły się warsztaty, w których uczestniczyła klasa 2a. Omawiany był problem osób niewidomych i słabowidzących. Kanwą spotkania była książka „O Kamilu, który patrzy rękami” autorstwa Tomasza Małkowskiego. Prowadząca czytała dzieciom rozdziały z książki dotyczące konkretnych , trudnych dla niewidomych sytuacji, a uczniowie musieli wykonać podobne zadanie. Na koniec uczestniczy poznali alfabet Braille’a i za pomocą tych znaków zapisali swoje imię i nazwisko.

Dnia 4.03.2020r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny "Dyktando na szóstkę".
Zwycięzcami konkursu zostali:
Barbara Jaworska - klasa 7c
Maciej Pachulski - klasa 6c
Natalia Szymańska - klasa 8s
wyróżnienie
Alexander Polak - klasa 8s

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Śródmiejska Olimpiada Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt – szkoły podstawowe (roczniki 2005-2006)  odbywała się w dniach 27.02 – 05.03.2020 r. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła wysokie II miejsce w dzielnicy Śródmieście.

Skład : Wójcik Wiktoria (klasa 8a) - kapitan, Patejuk Maja (klasa 8a), Degtyarova Yelyzaveta (klasa 8s), Krajewska Aleksandra (klasa 7c), Kuśmirowska Natalia (klasa 7b), Szustek Ada (klasa 8b), Giczewska Julia (klasa 8s), Tokarzewska Zuzanna (klasa 8a), Winciorek Kornelia (klasa 8a), Szymos Julia (klasa 8b).

Gratulujemy sukcesu.

Wiedli niezbyt dobrze widzący, utykających i pospołu imć żakom bacznie się w piąstkówkę  grajdowało. Po sprawiedliwości, zawżdy dowiadywać się musieli co marudnemu belfrowi z boku się zachciewało. Wziąć kij w swe ręce i od szwanku, krzywdy porażki, ku zwycięstwu on nas wybawi? Czy wciąż słuchać głosu ochrypłego: umknij w lewo! graj do tego! na tamtego! co ty robisz?  masz dwie ręce? nieee, nie do niego! Cóż tu począć? Czy zawierzyć? Kij do ręki, głową w drzewo? Zawierzyli. Sakwy w wodzie nie zmoczyli i kijem wygranej  nie mierzyli.  Pospołu goryczy  porażki  nie zaznali.  Imaginując marzenia inaczej niźli tych dwóch nieszczęśników od Ignacego K. doświadczyli.

Czytaj więcej: Była sobie fraszka... o siatkówce

4 marca 2020 r.  w ramach zajęć prowadzonych w klasie 2c pod nazwą „Klub Tropicieli Faktów”, zorganizowane zostały warsztaty do książki „Noc z wojownikami ninja” amerykańskiej pisarki Mary Pope Osborne. Książka należy do serii „Magiczny Domek na Drzewie” wydawanej przez oficynę „Mamania”. Uczniowie podczas warsztatów wysłuchali fragmentów książki oraz obejrzeli prezentację o Japonii. Chętnie uczestniczyli również w zabawach ruchowych tematycznie związanych z Japonią. Czytelnikom bardzo podobało się zadanie plastyczne. Wykonali techniką origami zakładki do książek i piękne wachlarze. Spotkanie było jednym z elementów projektu "Klub Tropicieli Faktów"realizowanego w tej klasie w tym roku szkolnym.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Euro 6" ma zaszczy zaprosić na XVI MiniEuropa 2020 Międzynarodowe zawody łyżwiarskie, współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

Zawody odbędą się na warszawskim Torwarze II w dniach 6 – 8 marca 2020r.

Klub Euro 6 już po raz szesnasty zmierzy się z organizacją tej imprezy, która przez ostatnich piętnaście edycji zawsze kończyła się sukcesem organizacyjnym. Gościć będziemy w Warszawie zawodników z różnych krajów Europy. W zawodach udział wezmą łyżwiarze w wieku od 7 do 18 lat. W XVI MiniEuropa 2020 wystartuje około 160 zawodników, reprezentujących 32 kluby z 8 państw. Zawody MiniEuropa są od kilkunastu lat jedną z największych imprez łyżwiarskich w Europie.

Czytaj więcej: Międzynarodowe zawody łyżwiarskie

"Pomarańczowa, słodka z ziemi wyrwana.

Pyszna w surówce i gotowana.

Dobrze jej w dłoni i salaterkach

więc chrup ją zawsze zamiast cukier."

Podczas zajęć świetlicowych rozpoczynamy nowy projekt. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo.

W każdy piątek poznamy nowe warzywo lub owoc - jego smak i właściwości. Dzisiaj przez cały dzień króluje u nas MARCHEWKA. Smacznego i na zdrowie :)