.

5 medali gimnastyków sportowych i kwalifikacje do Olimpiady Młodzików!

Sala gimnastyczna Zawiszy Bydgoszcz ponownie gościła zawodników Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w gimnastyce sportowej chłopców. 4 zaprzyjaźnione kluby – Zawisza Bydgoszcz, Legia Warszawa, UKS Ronin Team, Warszawskie Towarzystwo Gimnastyczne – punktualnie o godz.10:00, 8 czerwca 2019 roku, przystąpiły do rywalizacji.

Czytaj więcej: Udany start Legionistów w zawodach MMM 2019!

Informujemy, że z dniem 15 czerwca 2019 r. zakończył się kolejny rok akademicki w Akademii Łyżwiarskiej „Euro 6”, w której z powodzeniem umiejętności łyżwiarskie doskonaliło wielu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 48.

Życzymy udanych wakacji !

Czytaj więcej: Akademia Łyżwiarska EURO6

10 czerwca 2019 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs matematyczny na temat "Makieta słynnej budowli architektury światowej w dowolnej skali".  celem konkursu było pokazanie uczniom związku matematyki z architekturą, zwłaszcza jej części związanej z geometrią (symetria, bryły). Takie konkursy służą uświadamianiu uczniów jak matematyka jest ważna w życiu codziennym i jak jej zastosowanie możemy znaleźć na każdym kroku, choćby np. w architekturze i budownictwie.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 19 czerwca 2019 r.podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

14 czerwca 2019 roku, wybrani uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w uroczystym zakończeniu projektu „Akademia Sztuki Myślenia”, realizowanego w naszej szkole przez pracowników naukowych Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.   Wydarzenie odbyło się w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu dra hab. Jana Rutkowskiego „Po co jest nam potrzebne wykształcenie?” oraz włączyli się w debatę dotyczącą tego zagadnienia.  Wszystkim uczniom, którzy z sukcesem ukończyli projekt, serdecznie gratulujemy.

6 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika odbyło się uroczyste wręczenie nagród 9. edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Ja – Zwierzę”. Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: uczestnicy w wieku 9-12 lat oraz 13 – 15 lat.

Czytaj więcej: "Ja - Zwierzę" - wręczenie nagród

Dnia 7 czerwca 2019 r. klasa 7a  wzięła udział w lekcji muzealnej poświęconej historii funkcjonowania jednego z głównych więzień politycznych Gestapo w Polsce w latach okupacji hitlerowskiej. Najważniejsze sekwencje wystawy które zwiedzaliśmy to: „Pawiak 1835-1939, Miasto wokół Pawiaka”, „Pawiak 1939-1944”, „Pawiacki dzień 1939-1944”, a także zrekonstruowany korytarz więzienny Oddziału VII oraz wiernie odtworzone cele z różnych okresów historycznych.

Czytaj więcej: Wizyta w Muzeum Pawiak

W dniach 4.06 i 5.06 w Drzonkowie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. W tych dniach rywalizowali w mistrzostwach Polski dwu i trójboiści nowocześni. Uczeń klas 7s Wiktor Miłkowski zdobył w sztafecie dwubojowej srebrny medal. W konkurencji indywidualnej był piaty, zaraz za nim na miejscu szóstym uplasował się Kasper Borecki z 8s.