.

Największy sukces na odbywających się w dniach 29-30 listopada br. Mistrzostwach Warszawy na basenie 50-metrowym odniósł Rafał Mienicki z 7b. Pokonał 100 m stylem dowolnym w czasie 55.12 stylem i tym samym osiągnął najlepszy czas w historii pływania 13 latków. Rafał zdobył największa ilość punktów i wygrał klasyfikację generalną mistrzostw w tej kategorii wiekowej. Jego kolega z klasy o rok młodszy Mikołaj Miłkowski był najlepszy w kategorii 12 latków. Oliwia Sobótka z 3b była w klasyfikacji dziewczynek 9 letnich druga i taki sam sukces odnotował Jan Milewski z 2b w kategorii chłopców 8 letnich. Wszyscy oni wywalczyli po kilka medali w różnych konkurencjach. Na listę multimedalistów dołączyli Kasper Rozbicki i Maciej Szczepaniak z 5b. Medale zdobywali ponadto Małgorzata Wichulska z 7b, Bartosz Jarecki z 5b, Natasza Błachnio z 5b, Maciej Szczepaniak z 6b i Tomasz Łukawski z 6b.

W świetlicy ciągle dużo się dzieje, ale my żadnej pracy się nie boimy!!!

Podczas przygotowań do Święta Niepodległości, poznaliśmy sławnych Polaków oraz ich dzieła. Wielokrotnie śpiewaliśmy hymn, a symbole narodowe były obecne wszędzie.

Następnie nadszedł czas na ćwiczenie się w trudnej sztuce porozumiewania się. Rozmawialiśmy o tym, jak ze sobą współdziałać, jak rozmawiać i w jaki sposób możemy razem spędzać czas. Ustaliliśmy, że zasada "Wolność Tomku w swoim domku" niczego dobrego nie wnosi i nikt nie chciałby mieć za sąsiada Gawła z wiersza A. Fredry pt: "Paweł i Gaweł". W ramach współpracy uczniów, powstały wspaniałe prace oraz budowle.

Teraz wchodzimy w tryb przygotowań do świąt. Na pewno nie zwolnimy tempa, bo przed nami sporo pracy przy dźwiękach świątecznych melodii. Czy starczy nam brokatu i innych dekoracji??? Zobaczymy. Na pewno będzie bajecznie !!!

W dniu 27.11 br odbyła się IV runda pływackich zawodów z cyklu I krok. Oliwia Sobótka z 3b po raz kolejny wygrała 50 m stylem motylkowym w świetnym czasie 38.81. W klasyfikacji generalnej zajęła trzecie miejsce. W tym roku Oliwia jest też pierwsza w rankingu ogólnopolskim na 400 m stylem dowolnym, a także w ścisłej czołówce na 100 motylkiem, 200 dowolnym i 200 grzbietem.

Mikołaj Miłkowski z klasy 7b ustanowił trzy najlepsze wyniki w historii pływania 12 latków. Na zawodach w Olsztynie w dniach 23 i 24 listopada br. popłynął rekordowo na 200 m stylem motylkowym, 100 i 400 m stylem zmiennym.
Bardzo dobre wyniki, co pozwoliło zająć czołowe miejsca w tegorocznych rankingach ogólnopolskich odnotowali klubowi koledzy Mikołaja: Maciej Szczepaniak na 200 grzb i 400 dow, Michał Szczepaniak na 1500 dow, Antoni Bałaban na 1500 dow, Oliwia Sobótka na 100 mot i 200 dow, Bartosz Jarecki na 200 dow i 400 zm, Kacper Rozbicki na 400 zm, Małgorzata Wichulska na 200 dow, 200 mot i 400 zm, Urszula Paśk na 200 mot i 400 zm, Tomasz Łukawski na 200 mot.

II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży  w unihokeju chłopców.

Oblicze zespołu.  Stoją od lewej: Artysta Wszelaki, Artur Skrętnonogi, Człowiek Orkiestra, Szymon Skała.

Klęczą od lewej: Lew Śpioszek, Szymek Grudka, Czarodziej Wygiętego Kija, Igor Krnąbrny.

Nieobecni na fotce: Antoni Marczak, Stanisław Sikorski.

A.G.

Mikołaj Miłkowski popłynął 13.12 w Łodzi 200 stylem zmiennym w 2.21:35. To najlepszy czas w historii polskiego pływania zawodników 12 letnich wg rankingu europejskiego. W Łodzi odbywał się ogólnopolski sprawdzian wytrzymałości i wszechstronności stylowej 11 i 12 latków. W klasyfikacji generalnej 11 latków najlepszy był Bartosz Jarecki, trzeci Kacper Rozbicki, a czwarty Antoni Bałaban, wszyscy z klasy 5b, kategorię 12 latków wygrał Mikołaj Miłkowski z 7b, a wśród dziewczyn 12 letnich trzecia była Małgorzata Wichulska też z 7b.

Już 6 rok z kolei klasy 1-3 przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji "Śniadanie daje moc".

O godzinie 9.00 rozpoczęliśmy wspólne przygotowanie pełnowartościowego śniadania. Wszyscy dobrze wiemy, jak dobrze się odżywiać. Tą mądrą zasadę przestrzegamy przez cały rok w szkole i w domu.