Zapraszamy wszystkich na Jasełka Szkolne, 17 grudnia na 3 i 5 lekcji oraz 18 grudnia na 5 lekcji.

W piątek 7 grudnia około 30 uczniów z klas I - III SP NR 48 uczestniczyło w Mikołajkowym spotkaniu sportowo – profilaktycznym zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Festyn odbywał się w hali sportowej OSiR Polna.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem.

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości nasza biblioteka zaangażowała się w akcję „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. „Mirabelka” to książka autorstwa Cezarego Harasimowicza, który z perspektywy rosnącej  na warszawskim Muranowie śliwy mirabelki opowiada historię mieszkających tam ludzi. W pięciu spotkaniach bibliotecznych wzięli udział uczniowie klasy 3b szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy

4.12. 2018 r. uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach literackich dotyczących serii książek Agnieszki Stelmaszyk „Kroniki Archeo”. Wielu naszych czytelników znało tę serię. Mieli oni okazję uzupełnić swoją wiedzę o kulisy powstawania poszczególnych książek, a także zakupienia brakujących tomów. Dla uczniów, którzy po raz pierwszy usłyszeli o „Kronikach Archeo” była to zachęta do sięgnięcia po lekturę, a wypożyczenia serii, z księgozbioru biblioteki, wyraźnie wzrosły.

W sobotę i niedzielę odbyły się zawody pływackie w Ciechanowie. Festiwal pływania uczniów SP 48 rozpoczął fenomenalną setką dowolnym Rafał Mienicki z klasy 6b, który wyśrubował własny najlepszy wynik w historii pływania 12-latków. I zaczęło się, jego kolega z klasy Mikołaj Miłkowski dokonał rzeczy wydawałoby się niemożliwej. Poprawił trzy najlepsze osiągnięcia w historii pływania 11-latków w Polsce. Najpierw 100 m stylem motylkowym, potem 200 m stylem klasycznym i na koniec 200 m stylem zmiennym. Tak więc Mikołaj jest najlepszym w historii pływakiem w czterech stylach, w tym dowolnym i klasycznym, co jest (było) w zasadzie nieosiągalne w tej dyscyplinie sportu.

Czytaj więcej: Bicie rekordów trwa dalej.

W listopadzie, w szkołach organizowana była akcji Dzień Dobrego Jedzenia – Komisja Europejska corocznie inicjuje Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w ramach kampanii informacyjnej, która ma przekonać, że zdrowe odżywianie w dzieciństwie oznacza zdrowie w dorosłym życiu. Tegoroczną akcję należało zorganizować pod hasłem:„Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”. Działania w tym dniu były skupione wokół zagadnień: picie wody jako niezbędny element zdrowia; zawartość wody w organizmie; czy picie wody ma wpływ na wyniki w nauce i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej: Dzień Dobrego Jedzenia