.

W dniu 18 października 2019 r. na zawodach Diamentowy SPIN w Katowicach Karolina Ostaszewska 7a, Antek Jędrak 4b i Wiktoria zdobyli pierwsze miejsce, każdy w swojej kategorii. Gratulujemy

W niedzielę 13 października br. rozegrano zawody WOM w dwuboju nowoczesnym młodzików (roczniki 2007 i młodsi). Rano zawodnicy pływali 50 m stylem dowolnym, po południu na stadionie warszawskiego AWF biegali na 600 m.  Nie zawiódł "żelazny" faworyt Mikołaj Miłkowski z 7b. Wygrał z "bezpieczną" przewagą. Bardzo dobrze zaprezentowali się rodzeństwo Błachnio, Borys z 6b był drugi w kat. 2008, Natasza czwarta w kat. o rok młodszej. Kolega Borysa z klasy Kacper Rozbicki wywalczył brązowy medal, a rówieśnik Nataszy Maciej Szczepaniak był piąty.

W dniach 10–11 października klasy VII b, VII c i VIII a wraz z wychowawcami brały udział w projekcie „Alternatywne Lekcje WF, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek.  Od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnej zabawy a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

Czytaj więcej: Monika Pyrek pokazuje naszym uczniom nowe oblicze sportu.

W sobotę w Warszawie odbył się pływacki Festiwal Sprintu. W bardzo silnie obsadzonych i wyczerpujących zawodach uczniowie SP 48 odnieśli kilka sukcesów. Wszyscy zawodnicy klubu startowali w czterech konkurencjach. Oliwia Sobótka z 3b i Mikołaj Miłkowski z 7b ustanowili po cztery rekordy życiowe i zdobyli łącznie 6 medali, w tym po jednym złotym. Rafał Mienicki z 7b wywalczył trzy medale. Na listę medalistów wpisał się debiutujący na dużej imprezie Jan Milewski z 2b.

Czytaj więcej: Intensywny sportowy tydzień 48-ki

W ubiegłym tygodniu klasa 8s odkrywała tajemnicę "Co się kryje w kropli wody?" Uczniowie po wstępnym wykładzie samodzielnie przygotowywali preparaty, które następnie były oglądane pod mikroskopem. Dzięki podłączeniu z telewizorem wszyscy uczniowie mogli podziwiać, co tez udało się innym zawrzeć w preparacie. Rekordzista miał aż dafnie, które to oficjalnie zostały maskotkami wyjścia ;)
Wizyta w ogrodzie zakończyła się spacerem w wymarzonej pogodzie.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Euro 6” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w nieodpłatnych zajęciach Akademii Łyżwiarskiej „Euro 6” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Zajęcia pod opieką profesjonalnych Trenerów łyżwiarstwa figurowego będą prowadzone są na warszawskim Torwarze II, uczestnicy zajęć przebierają się w szatni nr 11.

Czytaj więcej: Europejski Tydzień Sportu w Euro 6

W Tarnowie w dniach 21-22 września br. odbyły się MP młodzików 15 letnich i młodszych. Czworo uczniów i absolwentów SP 48 zakwalifikowało się do zawodów, co z uwagi na regulamin wymagający osiągnięcia odpowiedniego wyniku już było sukcesem. Najlepszy wynik zawodów osiągnął Michał Gawenda, który skoczył o tyczce 4.50 m, pobił rekord Polski 14 latków i zdobył złoty medal, deklasując o rok starszych kolegów. Rekord życiowy w biegu na 2000 m (6:18.09) ustanowił Wiktor Miłkowski z klasy 8s. To były już trzecie mistrzostwa Polski Wiktora w tym roku, startował w trzech różnych dyscyplinach sportowych. W Tarnowie biegali również Lidia Cati na 2000 m i Kasper Borecki na 300 m. Warto pamiętać, że w działającym przy szkole klubie UKS 48 działa sekcja lekkoatletyczna, a na treningi zaprasza w czwartki o godz. 15.30 i soboty o 9.00.