.

Tomasz Iwanowski – 100 pkt
Oliwia Sobótka – 100 pkt
Gabriela Ogonowska – 100 pkt
Ci uczniowie napiszą dodatkowy test, aby wyłonić trzech najlepszych zawodników.

Anna G. – 99 pkt
Laura O. – 96 pkt.
Elza O. – 92 pkt.
Iga K. – 91 pkt.
Marika Ch. – 90 pkt.
Jan M. – 84 pkt.
Helena G. – 82 pkt.
Ida Cz. – 80 pkt.
Julia B. – 78 pkt
Lena K. – 78 pkt.
Anna Z. – 70 pkt.
Adam D. – 69 pkt.
Jan B. – 55 pkt.

Klasy 5-8:
Stanisław Kuras – 100 pkt.
Julian Kostro – 96 pkt.
Natalia Jocek – 80 pkt.
Ci uczniowie awansowali do mistrzostw powiatu warszawskiego
Pozostali uczestnicy nie uzyskali wystarczającej liczby punktów do awansu.

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Czytaj więcej: MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

Który wynik jest lepszy ?  Pierwsze czy dziewiąte miejsce w zawodach sportowych  ? Odpowiedź zdaje się oczywista. Pobieżne muśnięcie zmysłem analizy faktu, newsa sportowego, może okazać się swojego rodzaju pułapką myślową. Nie do końca wyłuskanie szczegółów komunikatu  prowadzi prosto na manowce myślenia krytycznego.  2 pkt. dekalogu Russella wybrzmiewa słowami  -  nie myśl , że warto iść naprzód poprzez zatajanie dowodów, gdyż i tak wyjdą one na jaw. Występ siatkarzy z SP 48  należy zweryfikować  racjonalnie  poprzez pryzmat   hierarchii zawodów . I m. w śródmieściu , IX w Warszawie. Estetyzm versus pragmatyzm?  Fakty mówią same za siebie. Niestety, żadne próby działań retorycznych ani erystycznych tego wyniku nie obronią.

Czytaj więcej: Pułapki myślenia krytycznego…..siatkówka

9 marca 2020 r. w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 31 odbyły się warsztaty, w których uczestniczyła klasa 2a. Omawiany był problem osób niewidomych i słabowidzących. Kanwą spotkania była książka „O Kamilu, który patrzy rękami” autorstwa Tomasza Małkowskiego. Prowadząca czytała dzieciom rozdziały z książki dotyczące konkretnych , trudnych dla niewidomych sytuacji, a uczniowie musieli wykonać podobne zadanie. Na koniec uczestniczy poznali alfabet Braille’a i za pomocą tych znaków zapisali swoje imię i nazwisko.

Dnia 4.03.2020r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny "Dyktando na szóstkę".
Zwycięzcami konkursu zostali:
Barbara Jaworska - klasa 7c
Maciej Pachulski - klasa 6c
Natalia Szymańska - klasa 8s
wyróżnienie
Alexander Polak - klasa 8s

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Śródmiejska Olimpiada Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt – szkoły podstawowe (roczniki 2005-2006)  odbywała się w dniach 27.02 – 05.03.2020 r. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła wysokie II miejsce w dzielnicy Śródmieście.

Skład : Wójcik Wiktoria (klasa 8a) - kapitan, Patejuk Maja (klasa 8a), Degtyarova Yelyzaveta (klasa 8s), Krajewska Aleksandra (klasa 7c), Kuśmirowska Natalia (klasa 7b), Szustek Ada (klasa 8b), Giczewska Julia (klasa 8s), Tokarzewska Zuzanna (klasa 8a), Winciorek Kornelia (klasa 8a), Szymos Julia (klasa 8b).

Gratulujemy sukcesu.

Wiedli niezbyt dobrze widzący, utykających i pospołu imć żakom bacznie się w piąstkówkę  grajdowało. Po sprawiedliwości, zawżdy dowiadywać się musieli co marudnemu belfrowi z boku się zachciewało. Wziąć kij w swe ręce i od szwanku, krzywdy porażki, ku zwycięstwu on nas wybawi? Czy wciąż słuchać głosu ochrypłego: umknij w lewo! graj do tego! na tamtego! co ty robisz?  masz dwie ręce? nieee, nie do niego! Cóż tu począć? Czy zawierzyć? Kij do ręki, głową w drzewo? Zawierzyli. Sakwy w wodzie nie zmoczyli i kijem wygranej  nie mierzyli.  Pospołu goryczy  porażki  nie zaznali.  Imaginując marzenia inaczej niźli tych dwóch nieszczęśników od Ignacego K. doświadczyli.

Czytaj więcej: Była sobie fraszka... o siatkówce