Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 SP i Gimnazjum 12 września 2018 r. ZAPRASZAMY

Kolejny rocznik, tym razem 2005 rywalizował w pływaniu w Grand Prix WMOZP. Poza konkurencją była Maria Wysocka z klasy 8s, wystartowała trzy razy i trzy razy zdeklasowała koleżanki z innych klubów. Do rozegrania zostały zawody z tego cyklu w roczniku 2006.

W ramach Programu Szkolnych "Klubów Ośmiu" Młodzieżowego Wolontariatu w dniu 16 października 2018 r. w XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z Panem prof. nzw. dr. hab.inż. Tomaszem Ciachem. Pan profesor pracuje nad innowacjami, które wspierają medycynę, min. nad syntetyczną krwią, sztuczną kością i ulepszeniem radiodiagnostyki nowotworów.

Czytaj więcej: "Wynalazek to obietnica"

Kolejny rocznik, tym razem 2007, rywalizował w środę 10.10 GP WMOZP. Mikołaj Miłkowski z klasy 6b zrobił to, do czego przyzwyczaił czyli zdeklasował kolegów w tych konkurencjach, w których startował, a startował w trzech. Popularne "życiówki" pobili Michał Szczepaniak i Tomasz Łukawski z 5b. Dzień wcześniej czwórka 9 latków z klasy 4 b walczyła na zawodach I Krok. Natasza Błachnio, Zofia Przybylska, Stanisław Kwaczek i Maciej Szczepaniak wystartowali po cztery razy i pobili 15 rekordów życiowych.

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miasto stołeczne Warszawa ogłosiło akcję zbierania podpisów do Warszawskiej Księgi Wolności.
Koordynatorem projektu z ramienia miasta stołecznego Warszawy był także Dom Spotkań z Historią.

Czytaj więcej: Warszawska Księga Wolności

Na pływalni Warszawianka 6 października duża grupa uczniów szkoły ścigała się w konkurencjach sprinterskich. Najlepiej wypadł Mikołaj Miłkowski z klasy 6b, wywalczył dwa złote medale, pobił rekord festiwalu i został nagrodzony za jeden z najbardziej wartościowych wyników. Jego kolega z klasy Rafał Mienicki oraz Maria Wysocka z 8s wywalczyli złote medale, Maria ustanowiła rekord zawodów, a oboje odebrali nagrody za wartość wyniku. Pozostali zawodnicy pobili rekordy życiowe. Na oficjalnych zawodach zadebiutowała 8 letnia Oliwia Sobótka z klasy 2b.

W Pasymiu w dniach 6 i 7.10 walkę o Puchar Polski w dwuboju nowoczesnym rozpoczęli Wiktor Miłkowski i Urszula Paśk z 7s oraz Kasper Borecki z 8s. W dwuboju zawodnicy pływają 100 m i biegają na 1000 m. Cała trójka zameldowała się w pierwszej dziesiątce bardzo silnie obsadzonych zawodów z udziałem zawodników z Rosji i Litwy. Wiktor był najbliżej podium, bo czwarty.