foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

11. edycja Międzyszkolnego Konkurs Literackiego i Plastycznego
„Ja – Zwierzę”

Zrozumieć drugą istotę.
Tematem naszego kolejnego konkursu jest zrozumienie drugiej istoty. Wymyśliłam go, ponieważ mam trudnego psa. Wy oczywiście możecie pisać o dowolnych zwierzętach.

Czytaj więcej: 11. edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Plastycznego "Ja - Zwierzę"

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w specjalnie przygotowanej lekcji. Zapoznali się z historią tego święta, a czytając „wierszyki łamiące języki”, zastanawiali się, jak trudny i jednocześnie piękny jest nasz język ojczysty. Stworzyli zabawne memy nawiązujące do najtrudniejszych lub najzabawniejszych słów w języku polskim. Zachęcamy do obejrzenia ich prac.

W miniony weekend uczniowie Szkoły nr 48 startowali w Krynicy Zdrój w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2021:
Kategoria Junior mł. A
Julia Polniuk zdobyła srebrny medal
Jednocześnie odbywały się zawody „O kryształowy dzban”:
Gabriela Ogonowska – 27 miejsce
Antoni Jędrak – podczas treningu przed zawodami doznał bolesnej kontuzji i nie mógł zaprezentować swoich umiejętności.
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Euro 6” uplasował się na piątym miejscu pośród 14 klubów uczestniczących w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Między innymi dzięki naszym reprezentantką Mazowsze zajęło I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Na zdjęciu Julia Polniuk srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021.

Dnia 17.02.2021r. przeprowadzona została ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek" z języka angielskiego dla klas I-III. Olimpiada ta odbyła się w szkole w sposób tradycyjny. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 21 pytań. Olimpiada pozwoliła uczniom sprawdzić swoją wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Olimpiada ta przyczyniła się do rozwoju wyobraźni i myślenia twórczego. Test zawierał pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.
Pozostało nam jedynie czekać na wyniki, które ogłoszone zostaną 31.03.
Bardzo dziękuję za udział i życzę wielu sukcesów w drugim półroczu szkolnym.
Opracowała Aneta Kuryś

W szkolnym konkursie dla klas 1 - 3  "Mój ekologiczny przyjaciel miś" organizowanym przez p. Iwonę Zambrowską wych. 2a nagrody otrzymali:

- pierwsze miejsce ex aeqo zajęli Antoni Śpiewak kl. 2a oraz Matylda Wasielak kl 3a. 
- drugie miejsce    ex aeqo Iga Kalinowska kl 2b oraz Amira Alsbih kl 2b
- trzecie miejsce  ex aeqo Jan Milewski kl. 3b oraz Zuzanna Baczyńska kl. 2a
 
Wyróżnienia otrzymali:
- Natalia Kłopotowska kl. 3c
- Adrian Zyman kl. 3b
- Muhhamad Usmanow kl. 1a
 

W dniu 29 stycznia br. dobiegło końca pierwsze półrocze nauki w szkole. Troje uczniów zostało sklasyfikowanych ze średnią ocen 6.0. Oliwia Sobótka z klasy 4b (wychowawczyni Marzenia Ostrowska), Małgorzata Wichulska i Mikołaj Miłkowski z klasy 8b (wychowawczyni Hanna Rogowska). Cała trójka wyczynowo trenuje pływanie, co oznacza, że codziennie o 7.00 rano zaczynają dzień od przepłynięcia kilku kilometrów na pływalni, a po zakończeniu zajęć szkolnych wracają na salę sportową na trening na lądzie, a starsi dodatkowo jeszcze raz idą na pływalnię. Tak organizują dzień, że nie przeszkadza im to w aktywnym uczestniczeniu w lekcjach i to ze znakomitym skutkiem. Pływają jeszcze szybciej niż się uczą. Mikołaj jest kilkunastokrotnym rekordzistą Polski, członkiem kadry narodowej w pływaniu, uczestnikiem programu olimpijskiego Mały Wielki Polak, mistrzem i wicemistrzem Polski w dwuboju nowoczesnym, Małgorzata została powołana do kadry narodowej w pięcioboju nowoczesnym, jest medalistką mistrzostw Polski w dwuboju nowoczesnym i przygotowuje się do mistrzostw Polski w pływaniu. Oboje z Mikołajem urodzili się w 2007 r., nie mogli stratować do tej pory w imprezie o randze mistrzostw Polski, a Oliwia Sobótka jest jedną z najwszechstronniejszych pływaczek w kategorii dzieci w historii polskiego pływania, jest sklasyfikowana na pierwszych miejscach w kraju we wszystkich stylach, jest skuteczna zarówno na 50 m dowolnym i delfinem, przez 100 klasycznym, 200 zmiennym aż do 800 dowolnym. Cała trójka zaprzecza nieuprawnionym tezom o sprzeczności pomiędzy wyczynowym sportem a nauką. Na gratulacje, poza oczywiście Oliwią, Małgorzatą i Mikołajem, zasłużyli ich rodzice rozpoczynający codzienny dyżur około 4.30 rano, a także wspierający ich i z zaangażowaniem śledzący postępy wychowawcy klas. 

Wigilia klasowa to tradycja, która jest pielęgnowana w naszej szkole od zawsze. W tym roku szkolnym niemożliwe było spotkanie się wszystkich przy wspólnym stole w przeddzień przerwy świątecznej i podzielenie się opłatkiem. W klasie 6a odbyło się krótkie spotkanie z wychowawcą, podczas którego wszyscy złożyli sobie życzenia, a potem wspólnie kolędowali. Jak widać na zdjęciu każdy chce być choć przez chwilę świętym Mikołajem :). Nastrój świąteczny został wyczarowany!!!

Historyczne Mistrzostwa Polski w pływaniu 14 latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rafał Mienicki uczeń 8b, zawodnik UKS 48 Warszawa wywalczył trzy medale. Pierwszego dnia został wicemistrzem Polski na 200 m stylem dowolnym.  To był pierwszy medal imprezy rangi mistrzowskiej w pływaniu w historii szkoły i klubu. Drugiego dnia Rafał po raz kolejny stanął na podium, tym razem na trzecim miejscu po wyścigu na 400 m dowolnym. I ostatniego dnia mistrzostw, 20 grudnia br. przystąpił do walki o złoty medal w jego koronnej konkurencji 100 m dowolnym. Po pasjonującej, bardzo emocjonującej walce wygrał pokazując wszystko co w pływaniu najlepsze, przygotowanie fizyczne i taktyczne, styl, odporność nerwową i walkę do samego końca. We wszystkich konkurencjach poprawiał rekordy życiowe, a te niewiele odbiegają od rekordów Polski 14 latków. Rafałowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu gratulujemy.
 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38