Zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty 20 marca 2019 r.

Pierwsze zajęcia koła szachowego odbyły się w naszej szkole w roku szkolnym 2009/2010.
Odnieśliśmy wtedy duży sukces:
- II miejsce w konkurencji o Puchar Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st.Warszawy (dwukrotnie),
- III miejsce- w Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjów Dzielnicy Śródmieście.

Czytaj więcej: Koło szachowe

Uczniowie klasy 5b, Janek Karolczuk i Tomek Niedbalski wzięli udział w uroczystości pogrzebowej śp. premiera Jana Olszewskiego. Chłopcy należą do grupy historyczno-edukacyjnej "Zawiszacy".

Sportowe radości.

Jak co roku o tej porze w dniach 12 – 13 luty 2019 r. odbywały się dzielnicowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych. Do walki o medale stanęło kilka szkół z dzielnicy Śródmieście. Po dwudniowych zmaganiach Szkoła Podstawowa Nr 48 zdobyła II miejsce. Srebrne medale i puchar wręczyła naszym zawodniczkom Zastępca burmistrza dzielnicy Śródmieście pani Magdalena Wojciechowska.

Czytaj więcej: Sportowe radości.

Pod koniec grudnia na zawodach w węgierskim Gyor Mikołaj Miłkowski z klasy 6b poprawił cztery rekordy Polski: na 200 i 400 dow, 200 motylkiem i 200 zmiennym. Jego kolega z klasy Rafał Mienicki poprawił rekord Polski na 100 i 200 dowolnym i 400 zmiennym. W sumie w ubiegłym roku Mikołaj i Rafał 23 razy poprawiali rekordy Polski. W zawodach w Gyor wzięła udział duża 23 osobowa grupa zawodników. W finałach tych bardzo silnie obsadzonych zawodów międzynarodowych  poza wymienionymi powyżej, pływali również Piotr Skrzypek z 3bg, Maria Wysocka z 8s, Bartosz Jarecki z 4b i Wiktor Miłkowski z 7s. Zawody w Gyor były dla wielu zawodników najważniejszym startem w ub. roku. Padło wiele rekordów życiowych, które pozwoliły większości zawodników zająć bardzo wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim. To był najlepszy rok w historii szkolnego klubu pływackiego.

Ferie zimowe już minęły. Czas na podsumowanie.
W godzinach przedpołudniowych wychowawcy z dziećmi uczestniczyli w zajęciach poza szkołą m.in. w Łazienkach Królewskich, Królikarni, Muzeum Ewolucji, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Wielokulturowym, MDK, CNK - wystawa stała, Kino Luna, Kręgielnia, plac zabaw w Inca Play, Mini Golf, zajęcia kulinarne „Wiem co jem” lub na pływalni OSiR. W ramach poprawy bezpieczeństwa wśród dzieci, przeprowadzone zostały zajęcia przez Policję i Straż Miejską.

Czytaj więcej: ZIMA W MIEŚCIE 2019