foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

W dniach 10–11 października klasy VII b, VII c i VIII a wraz z wychowawcami brały udział w projekcie „Alternatywne Lekcje WF, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek.  Od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnej zabawy a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF nasi uczniowie mogli w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

W jednej sali w tym samym czasie kilkudziesięcioro dzieci jeździło na rowerze i na nartach, przeciągało linę, grało w piłkę nożną i koszykówkę oraz sprawdzało swój refleks. Każda ze stacji była połączeniem sportu i nowych technologii dzięki wykorzystaniu elektroniki, multimediów, komputerów i aplikacji. Tak w skrócie można opisać zajęcia proponowane uczestnikom „Alternatywnych lekcji WF”

W sali znajdowały się różne symulatory, wymagające od uczniów wysiłku fizycznego, np. podczas wyścigu kolarskiego dzieci wsiadały na rower stacjonarny,  zakładały gogle i przenosiły się do wirtualnego świata, gdzie trwał już wyścig. Są przeciwnicy, więc trzeba się namęczyć, by wygrać. Była też piłka naszpikowana elektroniką, dzięki której na aplikacji w telefonie można zmierzyć prędkość strzału do bramki. Z kolei w piłce ręcznej szybkość strzału mierzył radar. Na stacji lekkoatletycznej można było przez chwilę poczuć się jak prawdziwy sportowiec podczas poważnych zawodów. Dzięki fotokomórce uczeń na mecie od razu widział swój wynik.

Każda grupa ćwiczyła przez 90 minut, przechodząc po kolei wszystkie stacje.

Uczestnicy zajęć mogli spróbować m.in.:

  • koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
  • piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
  • rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
  • roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,
  • biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
  • refleksomierza,
  • narciarstwa dzięki specjalistycznemu symulatorowi,
  • przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Na koniec zajęć pani Monika Pyrek rozdała dyplomy uczestnictwa w Lekcji. Był też czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Gościem specjalnym wydarzenia był pływak, olimpijczyk i mistrz świata - Paweł Korzeniowski.

Ideą tej Lekcji nie była rywalizacja między dziećmi, lecz chęć pokazania, że warto dbać o siebie, rozwijać się, by być lepszą wersją samego siebie. 

Naszym uczniom zajęcia bardzo się podobały.

                                                                                                          Marzena Szczepaniak

                                                                                                  nauczyciel wychowania fizycznego

 

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38