Zapraszamy na obchody 100-lecia Niepodległej 8 listopada w godz. 16-18.

Wiem, jak powstaje książka, to projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Ma on na celu rozwijanie zainteresowań związanych z książką i czytelnictwem wśród uczniów naszej szkoły.

W ramach programu prowadzone są zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których uczestnicy wykonują książki w różnorodnych formach. Tworzenie przez uczniów każdego rodzaju książki poprzedzone jest wprowadzeniem historycznym w postaci prezentacji multimedialnej oraz pokazu fotografii i ilustracji z albumów poświęconych historii pisma i druku. Uczestnicy wykonują swoje prace podczas warsztatów „krok po kroku”.
Dodatkowo uczniowie biorą udział w cyklu wycieczek do różnych ośrodków kultury związanych z powstawaniem książki: jej drogą od autora do czytelnika.

Dzięki projektowi biblioteka szkolna otrzymała:
- urządzenie wielofunkcyjne;
- sztalugę malarską;
- teatr kamishibai: dwie skrzynki butai oraz zestawy ilustracji;
- oryginalne materiały plastyczne potrzebne do tworzenia książek w różnych formach.