Zakończenie roku szkolnego dla klas 3 GIMNAZJUM - 21 czerwca, godzina 17:00 ZAPRASZAMY

Śródmiejski UKS Polna

Uczniowie klasy sportowych w szkole mają możliwość uczestniczenia w treningach pływackich już od pierwszej klasy. Początkowo raz w tygodniu, stopniowo wraz z wiekiem ilość treningów się zwiększa. Szkoła i klub wychodzą z założenia, że nie jest ważna ilość zajęć, tylko ich jakość, a treningi pływackie powinny być tak konstruowane, żeby dzieci zachęcić do ciężkiej pracy, nie mogą być monotonne i przewidywalne. Zasada jaka obowiązuje w klubie i w szkole to cierpliwość, systematyczność i nie obciążanie dzieci zbyt wieloma treningami.

Od roku szkolnego 2017/2018 trenerem odpowiedzialnym za całość szkolenia w klubie, a więc też wyznaczającym kierunek przygotowania uczniów szkoły do pływania jest Stefan Tuszyński, wychowawca wielu wybitnych zawodników, trener z długoletnim doświadczeniem, także zdobywanym w trakcie pobytów zagranicą, dla wielu autorytet pływania, człowiek wielu talentów, także artystycznych. To właśnie on kilka lat temu stworzył grupę zawodników, z których wielu jest uczniami szkoły. I postawił na wszechstronność.

Zawodnicy ŚUKS Polna z sukcesami startują w zawodach pływackich, lekkoatletycznych i dwubojowych. To pozwala nie tylko na urozmaicenie treningów pływackich, ale służy też rozwojowi zawodników, ich motoryki i doskonaleniu koordynacji.
Zawodnicy trenują na pływalni przy ul. Polnej 7a, zajęcia dodatkowe na sali gimnastycznej mają w szkole podstawowej nr 48.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.sukspolna.pl